Хіт продажів
  • Популярні
  • Розпродаж
  • Новинки

Радіатори опалення - основні характеристики

На сьогоднішній день існують дуже великий вибір радіаторів опалення , потрібно враховувати, що не кожен опалювальний радіатор підійде вашій системі опалення . При покупці радіаторів необхідно визначити, а також знати характеристики вашої системи.

На що потрібно звернути увагу в першу чергу - це робочий тиск системи, квадратура приміщення, розміри труб підключення, вид опалювальних систем, чи існують інші джерела опалення. Таким чином знаючи мінімальні вимоги, Ви можете самі підібрати необхідний радіатор опалення , або ж звернутися до фахівців, що ми і рекомендуємо.

Один з важливих чинників радіатора є його розмір, так як тільки завдяки ширині, висоті, глибині кожен прилад віддає певну кількість теплової енергії. Логічно, що чим більше розмір батареї опалення , тим вище ефективність, але це далеко не завжди. Наприклад секційні алюмінієві або біметалічні радіатори не бажано збирати більше 12 секцій, так як є ризик що система не продавити всю батарею і частина агрегату буде гарячої, частина холодної.

Обов'язково необхідно встановлювати воздухоотводчики на приладах, для того щоб система не завоздушівалась, так як повітря не гріє. Радіаторні крани і термостатичні головки також повинні бути встановлені для правильної регулювання батареї і всієї системи в цілому.

Розрахунок радіаторів опалення


Кожен радіатор має свій показник тепловіддачі - це те кількості тепла, яке він віддає в приміщенні при певних умовах.

Ви запитаєте які такі певні умови. Це температура подається в батарею теплоносія, іншими словами температура води, яка заходить в радіатор.

В середньому прийнято вважати, що в радіатор подається вода температурою 75 С градусів. Одна може відрізнятися як в меншу сторону, так і в більшу, в залежності температури на вулиці.

Так ось, як правило показник ефективності радіатора розраховується при температурі 75 градусів. Всі виробники дають в своїх технічних каталогах показник тепловіддачі радіатора при певній температурі.

Також ще один важливий параметр: 1 кв.м. обігріває 80 Вт. Тобто уели у вас кімната 18 м.кв. то вам необхідно отримати 1440 Вт. Відповідно вам необхідно підібрати радіатор з вказаною тепловіддачею. Заходимо в розділ сталеві радіатори і вибираємо в фільтрі потрібну тепловіддачу, а також бажані розміри.

Більш детально, можете ознайомитися в нашій статті з розрахунку радіаторів опалення .

Види радіаторів опалення


Алюмінієві радіатори: Перевага алюмінієвих батарей є те, що вони віддають одну частину тепла випромінюванням, а іншу частину конвекцією. Таким чином такі радіатори опалення є ефективними джерелами тепла. Робочий тиск таких приладів 16 атм. Алюмінієві радіатори ідеально підходять для високо поверхових будинків, де велика ймовірність стрибків тиску від 6 до 16, хоча в новобудовах зараз встановлюють редуктори тиску, все одно дані батареї більш надійні і красиві під квартири. Легко зібрати необхідну кількість, так як вони секційні, кожна секція дає певну кількість тепловіддачі.

Біметалічні радіатори: Як правило виготовляються з таких матеріалів як - алюміній і сталь, а також мають сталеві внутрішні елементи. Таке поєднання гарантує тривалий термін служби на відміну від інших агрегатів. Також мають хороші теплові характеристики і зносостійкість. Дані радіатори опалення також ідеально підходять в високо поверхові квартири. Високий тиск і поганий теплоносій в наших трубах, саме для цього і розроблені біметалічні радіатори опалення, посилені характеристики секцій, товщина алюмінію і сталі всередині роблять дані батареї найдовговічнішими, але за таке доводиться платити.

Сталеві радіатори: Такі прилади встановлюються в приватних будинках. Сталеві батареї привабливі тим, що витрачають мало теплоносія, при цьому не поступаючись в теплових характеристиках алюмінієвих радіаторів. Робочий тиск даних радіаторів 9-10 атмосфер, ідеально підходять під приватне будівництво. Невеликий обсяг води дозволяє економити на витраті палива, газу в системі опалення. Йдуть цільними конструкціями від 400 мм до 3000 мм. Стандартна висота радіатора 500 мм. Можуть бути з боковим або нижнім підключенням.

Чавунні радіатори: Чавунні опалювальні батареї використовують для приватних будинків з декоративними елементами під старовину. Агрегати мають велику масу яка забезпечує високу тепловіддачу. Перевагою таких приладів є - досить довговічністю і стійкістю до корозії, робочий тиск становить до 10 бар. Дуже привабливі в красивих квартирах і приміщеннях виконаних в стилі Ретро під старовину. Дані радіатори опалення допоможуть втілити будь-яку фантазію дизайнера і власника квартири або приватного будинку.

Підлогові конвектори: Це так само популярний вид батарей на сьогоднішній день так як вони просто встановлюються, легко обслуговуються і абсолютно безпечні, а також по потужності нічим не поступаються великим радіаторів. Підлогові конвектори мають невелику висоту, як правило 150-300 мм., Встановлюються в низькі підвіконні простору, або навіть там де не підвіконь. Дані конвектори високо ефективні, але мають досить високу вартість. Багато дизайнерських варіантів.

Радіатори вбудовані в підлогу: є сучасними батареями які вбудовуються в підлогу, вони монтуються в будь-яких приміщень де є великі вікна (панорамні), при роботі таких конвекторів вони створюють теплову завісу перед вікном, в роботі приладів можна виключити запотівання скла. Такі прилади захищені від корозії, і ідеально будуть впісиватся для басейнів, лікарні, аеропорти, котеджів, квартир. Перевага таких агрегатів - це стійкість до тиску не менш 15 атм, а також стійкість до високої температури (не нижче 100 градусів).

Основні виробники батарей опалення


В Україні представлена ​​велика кількість виробників зі всієї Європи, країн СНД, а також Азії і Китаю. Але можна розділити все це на 3 групи.

  • Європа - це топові, якісні, надійні та ефективні Бренди, які роками довели свою перевагу над конкурентами. Якісний матеріал, ефективні системи виробництва, інноваційні розробки дозволяють вичавити максимум тепловіддачі при найменшому розмірі. Але за все це звичайно доведеться заплатити, так як якість не буває безкоштовним. Це такі Бренди як Kermi, Purmo, Vogel Noot.
  • Туреччина - в першу чергу це сегмент сталевих радіаторів. Чи не погані якісні радіатори, які можна розглядати як основу системи опалення.
  • Китай - в основний це алюмінієві і біметалічні радіатори. Я б не рекомендував їх розглядати якщо, ви робите хороший і якісний ремонт. Різне якість металу, зменшена вага радіатора, як наслідок менша тепловіддача, а й ціна відповідно менше. Це виробник, який економить на матеріалі, використовує комплектуючі низької якості, тим самим знижуючи продукцію.
  • Україна - наш рідний, вітчизняний виробник. Його можна віднести в один рівень з турецькими виробниками. Хороші і надійні радіатори за прийнятною ціною.

Зразки радіаторів та виставка

Більшість радіаторів опалення ви можете в живу побачити на нашій виставці, перевірити, помацати, ознайомитися технічною інформацією, а також підібрати необхідні комплектуючі.

Супермаркет радіаторів пропонує купити радіатори опалення за гідною ціною. Всі наші батареї опалення мають сертифікаційне підтвердження якість товару. Вся продукція перевірена часом і нашими фахівцями по установці радіаторів опалення.

 

d