На сьогоднішній день існують дуже великий вибір радіаторів опалення , потрібно враховувати, що не кожен опалювальний радіатор підійде вашій системі опалення . При покупці радіаторів необхідно визначити, а також знати характеристики вашої системи.
На що потрібно звернути увагу в першу чергу - це робочий тиск системи, квадратура приміщення, розміри труб підключення, вид опалювальних систем, чи існують інші джерела опалення. Таким чином знаючи мінімальні вимоги, Ви можете самі підібрати необхідний радіатор опалення , або ж звернутися до фахівців, що ми і рекомендуємо.
Один з важливих чинників радіатора є його розмір, так як тільки завдяки ширині, висоті, глибині кожен прилад віддає певну кількість теплової енергії. Логічно, що чим більше розмір батареї опалення , тим вище ефективність, але це далеко не завжди. Наприклад секційні алюмінієві або біметалічні радіатори не бажано збирати більше 12 секцій, так як є ризик що система не продавити всю батарею і частина агрегату буде гарячої, частина холодної.
Обов'язково необхідно встановлювати воздухоотводчики на приладах, для того щоб система не завоздушівалась, так як повітря не гріє. Радіаторні крани і термостатичні головки також повинні бути встановлені для правильної регулювання батареї і всієї системи в цілому.
Кожен радіатор має свій показник тепловіддачі - це те кількості тепла, яке він віддає в приміщенні при певних умовах.
Ви запитаєте які такі певні умови. Це температура подається в батарею теплоносія, іншими словами температура води, яка заходить в радіатор.
В середньому прийнято вважати, що в радіатор подається вода температурою 75 С градусів. Одна може відрізнятися як в меншу сторону, так і в більшу, в залежності температури на вулиці.
Так ось, як правило показник ефективності радіатора розраховується при температурі 75 градусів. Всі виробники дають в своїх технічних каталогах показник тепловіддачі радіатора при певній температурі.
Також ще один важливий параметр: 1 кв.м. обігріває 80 Вт. Тобто уели у вас кімната 18 м.кв. то вам необхідно отримати 1440 Вт. Відповідно вам необхідно підібрати радіатор з вказаною тепловіддачею. Заходимо в розділ сталеві радіатори і вибираємо в фільтрі потрібну тепловіддачу, а також бажані розміри.
Більш детально, можете ознайомитися в нашій статті з розрахунку радіаторів опалення .
Алюмінієві радіатори: Перевага алюмінієвих батарей є те, що вони віддають одну частину тепла випромінюванням, а іншу частину конвекцією. Таким чином такі радіатори опалення є ефективними джерелами тепла. Робочий тиск таких приладів 16 атм. Алюмінієві радіатори ідеально підходять для високо поверхових будинків, де велика ймовірність стрибків тиску від 6 до 16, хоча в новобудовах зараз встановлюють редуктори тиску, все одно дані батареї більш надійні і красиві під квартири. Легко зібрати необхідну кількість, так як вони секційні, кожна секція дає певну кількість тепловіддачі.
Біметалічні радіатори: Як правило виготовляються з таких матеріалів як - алюміній і сталь, а також мають сталеві внутрішні елементи. Таке поєднання гарантує тривалий термін служби на відміну від інших агрегатів. Також мають хороші теплові характеристики і зносостійкість. Дані радіатори опалення також ідеально підходять в високо поверхові квартири. Високий тиск і поганий теплоносій в наших трубах, саме для цього і розроблені біметалічні радіатори опалення, посилені характеристики секцій, товщина алюмінію і сталі всередині роблять дані батареї найдовговічнішими, але за таке доводиться платити.
Сталеві радіатори: Такі прилади встановлюються в приватних будинках. Сталеві батареї привабливі тим, що витрачають мало теплоносія, при цьому не поступаючись в теплових характеристиках алюмінієвих радіаторів. Робочий тиск даних радіаторів 9-10 атмосфер, ідеально підходять під приватне будівництво. Невеликий обсяг води дозволяє економити на витраті палива, газу в системі опалення. Йдуть цільними конструкціями від 400 мм до 3000 мм. Стандартна висота радіатора 500 мм. Можуть бути з боковим або нижнім підключенням.
Чавунні радіатори: Чавунні опалювальні батареї використовують для приватних будинків з декоративними елементами під старовину. Агрегати мають велику масу яка забезпечує високу тепловіддачу. Перевагою таких приладів є - досить довговічністю і стійкістю до корозії, робочий тиск становить до 10 бар. Дуже привабливі в красивих квартирах і приміщеннях виконаних в стилі Ретро під старовину. Дані радіатори опалення допоможуть втілити будь-яку фантазію дизайнера і власника квартири або приватного будинку.
Підлогові конвектори: Це так само популярний вид батарей на сьогоднішній день так як вони просто встановлюються, легко обслуговуються і абсолютно безпечні, а також по потужності нічим не поступаються великим радіаторів. Підлогові конвектори мають невелику висоту, як правило 150-300 мм., Встановлюються в низькі підвіконні простору, або навіть там де не підвіконь. Дані конвектори високо ефективні, але мають досить високу вартість. Багато дизайнерських варіантів.
Радіатори вбудовані в підлогу: є сучасними батареями які вбудовуються в підлогу, вони монтуються в будь-яких приміщень де є великі вікна (панорамні), при роботі таких конвекторів вони створюють теплову завісу перед вікном, в роботі приладів можна виключити запотівання скла. Такі прилади захищені від корозії, і ідеально будуть впісиватся для басейнів, лікарні, аеропорти, котеджів, квартир. Перевага таких агрегатів - це стійкість до тиску не менш 15 атм, а також стійкість до високої температури (не нижче 100 градусів).
В Україні представлена велика кількість виробників зі всієї Європи, країн СНД, а також Азії і Китаю. Але можна розділити все це на 3 групи.
Зразки радіаторів та виставка
Більшість радіаторів опалення ви можете в живу побачити на нашій виставці, перевірити, помацати, ознайомитися технічною інформацією, а також підібрати необхідні комплектуючі.
Супермаркет радіаторів пропонує купити радіатори опалення за гідною ціною. Всі наші батареї опалення мають сертифікаційне підтвердження якість товару. Вся продукція перевірена часом і нашими фахівцями по установці радіаторів опалення.
d