Біметалічні радіатори, принцип поєднання двох металів

08/15/2019

Одним з найбільш часто використовуваних в житлових будинках опалювальних приладів є біметалічний радіатор. На відміну від чавунних радіаторів, які повсюдно встановлювалися за часів Радянського союзу, біметалічні радіатори опалення мають більш високими показниками економічності і теплової ефективності.

Конструктивно біметалічні радіатори абсолютно ідентичні, мають алюмінієвий корпус з ребрами для циркуляції повітря і збільшення площі поверхні нагрівання. опалювальні радіатори
зі сталі та алюмінію встановлюються в основному в багатоповерхових житлових будинках з підвищеною робочим тиском води. Деталі, які безпосередньо контактують з нагрітим теплоносієм, виконані зі сталі, що забезпечує високу надійність навіть при високому тиску в мережі (робочий тиск - до 35 атм, тиск при опресовування - до 50 атм, тиск розриву - до 85 атм). Завдяки тому, що алюміній не взаємодіє безпосередньо з теплоносієм, такі радіатори відрізняються високою стійкістю до корозії.

Зовнішнє ребра випускається з алюмінію, що має більш високий у порівнянні зі сталлю коефіцієнт теплопровідності (кількість тепла, що віддається 1 кв.см поверхні в секунду). Саме високі показники теплопровідності алюмінію зумовили вибір даного матеріалу для виготовлення корпусу радіаторів.

Мідно-алюмінієві опалювальні прилади найчастіше встановлюються в приватних будинках, котеджах або невеликих багатоквартирних будинках, де робочий тиск в системі не перевищує 15 атм.

Внутрішня частина приладу, що контактує з водою, виконана з мідного вигнутого трубопроводу. Основною характеристикою міді є високі теплофізичні властивості в поєднанні зі стійкістю до корозії і високою довговічністю матеріалу.

Корпус і ребра радіатора виконані з алюмінію, а приєднувальні патрубки виконані з міді. Поєднання двох металів з високими коефіцієнтами теплопровідності дає можливість ефективно опалювати приміщення невеликою кількістю води з досить низькою температурою, що значно знижує габаритні розміри опалювальних приладів і їх вага. Завдяки малій вазі, мідно-алюмінієві радіатори дозволяється встановлювати навіть на гіпсокартонні перегородки.

Мідно-алюмінієві радіатори мають два суттєвих недоліки. По-перше, мідь при контакті з металами починає проявляти властивості електропровідності, мідні патрубки, при підключенні до сталевих труб опалення, починають швидко окислюватися, перетворюючи воду в трубопроводах в електроліт. Саме через електричних властивостей мідно-алюмінієві радіатори підключаються тільки до пластикових трубопроводів опалення, що накладає великі обмеження на температуру води в системі (не більше 80 С) і тиск (не більше 15 атм). Другим істотним недоліком радіатора такого типу є його вартість. Будучи кольоровим металом, мідь досить дорога для повсюдного використання в багатоквартирних будинках.