Установка радіаторів опалення: рекомендації

08/15/2019

Монтаж радіаторів опалення - дуже відповідальне і досить складна справа, що вимагає втручання професіоналів. Дані рекомендації носять загальний характер і не можуть служити інструкцією до дії для тих, хто до цього моменту жодного разу не займався установкою радіаторів.

У разі, якщо щось піде не так, недосвідчений новачок буде сам нести відповідальність, як за потоплення власну квартиру, так і перед залитими сусідами на нижньому поверсі. Адже самостійно надійно перекрити гарячу воду, яка подається або на стояк, або до самого радіатора - справа важка. Можна заощадити деяку суму на професійному установнику, зате потім розплачуватися за збитки, завдані сусідам. Тому в разі відсутності впевненості в своїх силах краще все-таки звернутися в житлову контору.

Деякі рекомендації

1. Для початку слід придбати ключі необхідних розмірів. Всі елементи з'єднання вимагають суворого дотримання зазначених в експлуатаційній інструкції динамометричних моментів. Адже гаряча вода в трубах знаходиться під сильним тиском, так що нещільне з'єднання стиків може послужити причиною протікання, а при занадто сильної перетягнутою трубі відбувається зрив різьби, а також до протікання або навіть до виникнення потужної водяного струменя під тиском.

2. Перед тим, як приступити до будь-якої роботи з опаленням, слід обов'язково перекрити воду у всій системі і злити максимально можливу кількість води. Можна для цієї мети використовувати спеціальний насос. Потім треба перекрити воду в облаштовується радіаторі.

3. Обов'язково заздалегідь потрібно підготувати всі необхідні елементи і деталі, інструменти, які можуть знадобитися під час монтажу. Інструкцію до роботи слід мати під рукою на видному місці, щоб в разі непередбаченої ситуації можна було узгодити дії з нею. Також потрібно чітко уявляти всю послідовність майбутніх дій і результатів.

4. Так звані, «американки» в поєднанні з кульовими кранами досить складні при монтажі новачком. Але саме їх зазвичай вказують комунальні організації в списках необхідного обладнання. Взагалі кажучи, ці крани призначені для того, щоб ізолювати той чи інший радіатор від всієї системи. Можна цілком обійтися звичайним радіаторним вентилем.

5. Щоб при перекритті вентиля стояка не опинилася виключеною вся система, потрібно передбачити наявність, так званого, байпаса - трубки, яка буде забезпечувати обхідний шлях для струму від теплоносія.

Сгонка повітря спеціальним краном

Потрібно простежити, щоб у наявності був кран Маєвського, саме з його допомогою здійснюється випуск повітря. Як правило, він поставляється в комплекті з радіатором, але можливо його придбати і окремо. Радіатор монтується з ухилом, інакше зайве повітря доведеться випускати вручну через радіаторний клапан.

На дачі, де зазвичай в системі відсутній високий тиск, допустимо застосування труб з металопластику або пластику. У квартирі ж обов'язково експлуатувати тільки металеві труби.

Після монтажу радіатора виконується, так звана, опресовування. Для цієї операції краще запросити кваліфікованого майстра, але можна придбати пресувальник і впоратися із завданням самостійно. Рекомендується пакувальну плівку прибирати тільки після того, як повністю завершено монтаж і опресовування.

Чавунні радіатори : деякі особливості установки

Радіатор спочатку розбирають, підкручують ніпелі, а потім роблять складання. Роблять це на верстаті двома спеціальними ключами. Краще цю операцію робити вдвох. Верхній і нижній ніпелі потрібно розгортати одночасно, щоб не виникло перекосу в секціях. Далі здійснюється з'їм крайней секції, а потім розбирається і вся батарея.

Можливо зібрати радіатор будь-якого розміру з окремих секцій. Спочатку ніпелями схоплюють по 2-3 обороту різьблення на кожній стороні секції, а потім одночасно, щоб не було перекосів, загвинчують обидва ніпеля.

Зібраний радіатор потрібно обпресувати. При наявності течі ніпелі підкручують, потім можна приступати до фарбування радіатора.

Кріплення настінних радіаторів здійснюють кронштейнами. Підлогові радіатори встановлюють на спеціальні підставки. Перший варіант установки використовується в міських квартирах, другий - частіше застосовується в заміських будинках.

Також при установці потрібно враховувати наступні моменти:
- кріплення батареї здійснюється по центру вікна;
- радіатор повинен підніматися над підлогою на висоті 6 см і перебувати під підвіконням на відстані 5 см;
- радіатори в одній кімнаті повинні розташовуватися на однаковому рівні;

Біметалічні і алюмінієві радіатори : деякі особливості монтажу

1. Не знімати упаковку з вироби до повної його установки і підключення до системи.
2. Поверхні можна піддавати зачистці, щоб не допустити можливих протікань.
3. Роботи з монтажу починають з установки кронштейна.
4. На кожен радіатор встановлюється кран Маєвського для стравлювання повітря.

Змонтований і встановлений радіатор включається в опалювальну систему за допомогою сгонов.