Як правильно вибрати алюмінієвий радіатор

08/15/2019

Близько 30 років тому ринок опалювальної техніки представив покупцям інноваційний обігрівальні алюмінієві пристрої. Новинка стрімкими темпами завоювала собі популярність і високий попит у всіх світових країнах.

У порівнянні з широко використовуваними раніше чавунними радіаторами, дані прилади відрізнялися не тільки високими технічними показниками, а й надзвичайною легкістю і естетичним виглядом. На сьогоднішній день алюмінієві радіатори заслужено є найпоширенішим видом обігрівальної техніки.

Серед всіх достоїнств алюмінієвих радіаторів можна перелічити основні:

Значна теплопродуктивність - за рахунок швидкого нагріву металу тепло виходить назовні в найкоротші терміни, тепло передающается шляхом конвекції і випромінювання.

Легка вага - малі габарити приладу дозволяють з легкістю переміщати пристрій і значно полегшують його монтаж.

Бюджетна вартість - в порівнянні з радіаторами, виконаним з міді і сумішей металів, алюмінієві обігрівачі відрізняються більш низькою ціною, нічим не програючи в якості своїм аналогам.

Естетичний вигляд - алюмінієві радіатори виглядають презентабельно на відміну від старих чавунних і сучасних сталевих батарей.

Як же не помилитися у виборі радіатора з алюмінію і на що варто звернути увагу, здійснюючи покупку? Скажу відразу що дива не буває! Чим дешевше алюмінієвий радіатор, тим якість його гірше. Пропонуємо вам ознайомитися з неашей статтею Що входить в поняття якість?

Основні розміри алюмінієвих радіаторів


В першу чергу треба розуміти які розміри має алюмінієвий радіатор. У таблиці нижче, ми прописали основні розміри. У секційних батареях опалення головний розмір Висота, і вона вважається не по всій сумі (габаритному), а по міжосьовому підключенню. Довжина набирається виходячи з кількості секцій.

Таблиця: Розміри алюмінієвого радіатора

Розмірний параметр

Розмір

Міжосьова відстань (Висота)

200 мм, 300 мм, 350 мм, 500 мм, 800 мм

Ширина секції

80 мм.

глибина секції

80 мм, 95 мм, 100 мм.

довжина радіатора

від 80 мм до 3000 мм.

Як правило заводська збірка з заводу 10 секцій, але є виробники які формують упаковки по 4, 6, 8, 10, 12, 14 секцій. Ознайомитися як Правильно розрахувати кількість алюмінієвих секцій .

Рекомендації по вибору алюмінієвих радіаторів


Якщо дивитися не озброєним оком на радіатор, то на вигляд вони всі однакові, будь то італійський, китайські, українські, польські. Але ми дамо кілька порад, які допоможуть вам купити кращий алюмінієвий радіатор.

габаритні розміри

Чим вони більші, тим радіатор краще віддає тепло. Деякі виробники декларують нижчу ціну радіатора за рахунок габаритного розміру однієї секції. Стандартом вважається глибина секції 95-100 мм, але є економ серії з глибиною 80 мм. Відповідно на цей радіатор витрачається менше сировини, і коштує він трохи дешевше, і як наслідок віддає тепла також менше.

вага радіатора

Щоб точно знати скільки важить алюмінієвий радіатор, досить просто відкрити технічний паспорт. Вага радіатора дається а перерахунку на одну секцію. А потім ви вже множиться кількість секцій на вагу однієї секції алюмінієвого радіатора.

Як правило вага однієї секції алюмінієвого радіатора в середньому 1,5 кг. Чим якісний тим важче. Чим дешевше, тим легше. Чим більше вага однієї секції, тим більше алюмінію в радіаторі. Як наслідок вище якість, більший термін експлуатації, краще тепловіддача.

Чим більше вага однієї секції, тим більше алюмінію в радіаторі. Як наслідок вище якість, більший термін експлуатації, краще тепловіддача. Уважно вивчайте вага однієї секції радіатора, на вигляд це не помітити, але на вагу або з тих. паспорта дізнатися можна. Чим меншу вагу, менше товщина стінок секції радіатора, і менший термін експлуатації.

фарбування радіатора

Кількість шарів фарбування, рівень фарбування. Бивет ідеально гладка поверхня радіатора, а буває поверхню шерохаватая або в пупиришках. Це легко проглядається коли ви ставите два або три радіатора поруч. Відразу плюси і мінуси будуть на обличчя.

Сьогодні на ринку представлено дуже багато виробників алюмінієвих радіаторів. Найнадійнішими є алюмінієві радіатори європейського виробництва: Global , Fondital , Nova Florida . Також якщо необхідно трохи дешевше, але також з прийнятною якістю радимо звернути увагу на радіатори Мірадо (Україна), і ще з серії радіатори виробництво Китай можна розглядати ТМ Tianrun.

На нашому сайті в кожному радіаторі вказані дані характеристики товарів, тому вивчайте порівнюйте, робіть правильний вибір.