Сталевий або алюмінієвий радіатор, який краще?

08/15/2019

Ще років п'ятнадцять тому покупка радіатора не являла собою проблему, так як варіантів було не багато, в зв'язку з відсутністю альтернативи чавунним батареям , якими опалювалося кожне житлове та нежитлове приміщення. Але сьогодні, з появою величезного асортименту опалювальних елементів, ситуація кардинально змінилася і перед людиною стала дилема: який радіатор кращий ?

Найбільше протиріч розгорілося між прихильниками сталевих і алюмінієвих радіаторів - найпопулярніших, часто встановлюються. Щоб остаточно розібратися в даному питанні, виділимо позитивні властивості і негативні моменти в роботі кожного з видів.

Переваги алюмінієвих радіаторів:

  • Алюміній один з небагатьох матеріалів, який відрізняється високим рівнем теплопровідності. Що прямо пропорційно показник тепловіддачі.
  • Для них характерна низька інертність, тобто здатність опору зміни температури. Іншими словами, опалювальний прилад моментально реагує на зміну температури обігрівається, що призводить до економії ресурсів, необхідних для функціонування радіатора. Наприклад, в денний час доби, радіатор менше видаватиме тепла, тому що сонячна енергія також нагріває приміщення, а в нічний час доби - навпаки, більше віддавати тепло.
  • Якщо говорити про здатність витримувати високий тиск, то у алюмінієвих виробів просто немає конкурентів. Різні моделі можуть справно функціонувати при тиску від 6 амп до 20 амп. При цьому деякі моделі італійського виробництва мають показник тиску на розрив 50 амп. Саме тому вони ідеально підходять для опалення квартир в багатоповерхових будинках, для яких характерні скачки тиску в системі опалення.
  • Завдяки продуманій конструкції радіатора для його ефективної роботи необхідно мінімум теплоносія, тобто гарячої води, а саме 0,37 л на одну секцію. Що говорить про економності споживання ресурсів.

До істотних недоліків даних радіаторів відноситься відносно висока чутливість до якості теплоносія. Якщо вода в системі опалення досить жорстка, з домішками твердих частинок, руйнується внутрішній захисний шар, що в підсумку призводить до корозії опалювального приладу.

Переваги сталевих радіаторів опалення:

  • Завдяки міцності стали, таки радіатори мають досить великий термін експлуатації. Багато виробників дають гарантію справної роботи до 10 років.
  • Достатній рівень тепловіддачі, наближений до алюмінієвих радіаторів.
  • Можливість регулювання рівня температури за допомогою спеціального термостата.
  • Сталеві радіатори ефективно працюють при різній температурі теплоносія, від 50 до 110 градусів. Використовуючи низькі температури теплоносія можна істотно економити.
  • Завдяки звичайній формі радіатори дуже зручні в догляді, прибрати пил з їх поверхні абсолютно не важко.

До головного недоліку сталевих радіаторів відносять нездатність працювати при різких перепадах тиску, а також велика ймовірність корозії пристрою після спорожнення системи.

Аналізуючи всі плюси і мінуси двох видів радіаторів, можна прийти до головного висновку: алюмінієві радіатори є найкращим варіантом для опалення квартир в багатоповерхових будинках, так як здатні працювати при перепадах тиску, швидко реагують на зміну температури повітря. Відомими світовими марення алюмінієвих радіатров є: радіатори Global , радіатори Fondital , Nova Florida.

Для опалення котеджів, приватних додому кращий варіант - сталеві радіатори , тому що, по-перше, вони краще працюють в закритих системах опалення, по-друге, здатні ефективно функціонувати при низькій температурі теплоносія, що особливо вигідно для споживача. Відомими світовими марення сталевих радіаторів є такі торгові марки: Kermi, Purmo, Korado, Vogel & Noot.

Поширені запитання:

Клієнт: У мене сталева батарея встановлена, але вона погано гріє. Якщо я її поміняю на алюмінієву батарею таких же розмірів, буде в кімнаті тепліше? У мене автономне опалення, від котла.

Тих. фахівець: Ні, це вам не допоможе, хоч ідентична за розмірами алюмінієва батарея і буде гріти на 10-15% краще, так як алюміній більш ефективний, але ситуацію не врятує. Швидше за все у вас в радіатор подається низької температури теплоносій від котла, в першу очередб вам необхідно перевірити ще раз його. Перевірити ще раз яка температура заходить в радіатор, і тільки потім приймати подальші рішення.