Правильний розрахунок кількості секцій радіатора в квартиру

08/15/2019
Правильний розрахунок кількості секцій радіатора в квартиру

Один з найважливіших питань при забезпеченні комфортних умов проживання в житловому приміщенні цілий рік - це збалансована і правильно прорахована по потужності опалювальна система. Стандартна схема: контур центрального опалення або автономне обладнання з радіаторами, в якості основних приладів опалення. Багато при виконанні ремонту або зведенні нового будинку поверхово ставляться до організації тепла в будинку, вибираючи для великих кімнат просто більш масивні радіатори.

Однак для комфортного мікроклімату і захисту від найсерйозніших морозів необхідно враховувати масу параметрів, включаючи тепловіддачу радіаторів, площа приміщення, планування і т. Д. Саме тому часто наші клієнти запитують, скільки секцій алюмінієвого або біметалічного радіатора ставити, Щоб в приміщеннях було по-справжньому тепло і комфортно.

Вплив типів радіатора на опалювальну систему

Всі технологічні розрахунки грунтуються на СНиП та повинні виконуватися фахівцями, оскільки вони мають складності. Однак розрахунок кількості секцій на площу опалювального приміщення можна здійснити самостійно, якщо правильно врахувати кілька найбільш важливих нюансів. Звичайно, починати розрахунок секцій слід, виходячи з типу використовуваних радіаторів, оскільки їх характеристики і тепловіддача істотно відрізняються.

Розрахунок кількості секцій алюмінієвого радіатора


Легкі, естетичні, економічні алюмінієві радіатори на сьогодні є найбільш затребуваними при облаштуванні автономних систем опалення. Тепловіддача секції алюмінієвого радіатора досягає 190 Вт, при значно меншій ємності щодо чавунних аналогів (0,5 л проти 1-1,4 л, в залежності від того, яка висота секційного радіатора).

Стандартний метод розрахунку на 1 м.кв. 100 Вт. алюмінієвого радіатора.
1 секція дає 160-190 Вт.

Приклад: на кімнату 15 м.кв. * 100Вт = 1500 Вт. / 190Вт. (Одна секція) = 7,8 секцій радіатора необхідно для кімнати 15 м.кв.

На нашому сайті в кожному товар вже існує калькулятор, з обраним кількістю секцій і відразу ж відображаються розміри конкретного радіатор, тепловіддача та обігрівається площа.

розрахунок кількості секцій радіатора

Також, ви можете безпосередньо задати в наших фільтрах потрібну площу приміщення, і сайт вам автоматично видасть необхідні радіатори з потрібною кількістю секцій.

розрахунок кількості секцій радіатора опалення

Розрахунок кількості секцій біметалічного радіатора


Такі типи радіаторів поєднують кращі якості обох конкурентів. Внутрішня поверхня радіатора виконана зі сталі, що робить їх неймовірно надійними, стійкими до корозії, перепадів тиску і високих температур. А алюмінієвий зовнішній шар збільшує тепловіддачу. Виконуючи розрахунок кількості секцій біметалічного радіатора , враховуйте, що тепловіддача однієї досягає рекордних 200 Вт. Сталева частина радіатора виконана з антикорозійного сплаву, як і сполучні муфти. Алюмінієві частини не стикаються з теплоносієм, завдяки чому біметалічні радіатори - рекордсмени по стійкості до корозії, довговічності і надійності.

Розрахунок береться з показника 80 Вт на 1 м.кв. Якщо ваше приміщення 22 м.кв. то розрахунок такий:

22 (м.кв.) * 80 (Вт на секцію) = 1760 Вт необхідно для обігріву приміщення.

В середньому одна секція батареї віддає 180 Вт. 1760/180 = 9,77 секцій для приміщення. Рекомендуємо округляти в бік збільшення. Разом вам знадобиться 10 секцій радіатора.

Розрахунок кількості секцій чавунного радіатора


Саме такі теплові пристрої знайомі більшості жителів пострадянських країн. Це масивні і важкі пристрої, які в більшості випадків не відрізняються витонченим дизайном, але мають хорошу тепловіддачу і довго утримують тепло. Виконуючи розрахунок чавунних батарей опалення , враховуйте, що одна секція радіатора старого зразка забезпечує тепловіддачу в 160 Вт. Максимальна кількість секцій в ньому не обмежена, що допускає монтаж в приміщенні будь-якої площі і конфігурації. Властивості чавуну забезпечують високу теплоємність батареї і тривалу віддачу тепла:

  • Монтаж такого устаткування вимагає облаштування надійних і міцних кріплень, а через великий обсяг збільшується витрата енергії.
  • Товсті стінки з чавуну стійкі до корозійного впливу, механічним ударам. Тому дані пристрої підходять для комплектації як центральних, так і автономних систем, що дещо спрощує підбір і розрахунок тепловіддачі радіатора.
  • Про естетичну сторону питання переживати не варто, сучасні модифікації чавунних батарей виглядають не гірше аналогів.
  • Чавунні батареї при правильному монтажі і ущільненні з'єднань не бояться гідроударів, перепадів температур і контакту з низькоякісним теплоносієм.

Основні способи розрахунку


Щоб в квартирі або будинку було по-справжньому тепло, слід обов'язково враховувати інші зовнішні чинники, включаючи рівень теплоізоляції в приміщенні, кількість вікон і дверей і т. Д.Однак найбільш простим способом визначити, яка батарея опалення потрібна, вважається розрахунок за габаритами приміщення.

Метод №1. По площі

За старим сантехнічним стандартам: 100 Вт на 1 м 2 житлової площі.

За новими нормами , з урахуванням стандартів утеплення: 80 Вт на 1 м 2 житлової площі.

Виходячи з цього беруть 1 секцію радіатора на 2 квадрата . Більш точний розрахунок можна отримати, якщо враховувати тепловіддачу секції.

enlightened приклад:

Для кімнати в 12 м 2 при установці алюмінієвих радіаторів формула розрахунку буде наступною:

За старими нормами : 12 м.кв. * 100 Вт = 1200 Вт

За новими нормами : 12м. кв. * 80 Вт = 960 Вт

Наприклад одна секція радіатора віддає 186 Вт.

За старими нормами : 1200/186 = 6,46 секцій нам необхідно. Рекомендуємо брати в більшу сторону, тобто 7 секцій.

За новими нормами : 960/186 = 5,17 секцій нам необхідно. Рекомендуємо брати в більшу сторону, тобто 6 секцій.

Розрахунок кількості секцій для приватного будинку


Для приватного будинку розраховується кількість секцій аналогічно як і для квартири. В середньому, якщо не заглиблюватися в якість утеплення, то беруться номінальні значення норми, 80-100 Вт. на 1 м.кв. Якщо ж утеплення зроблено не належним чином, відповідно до прийнятих стандартів, то іпоказник ватності на метр квадратний буде інший.

Розрахунок кількості секцій для квартири


Для квартири все гранично просто, в умовах сьогоднішнього енерго заощадження і якісного утеплення фасадів будівель.

Для новобудов: Розрахунок береться з показника 80 Вт на 1 м.кв. Тобто якщо ваша кімната 17 м.кв. то розрахунок такий:

17 * 80 = 1360 Вт необхідно для обігріву приміщення.

В середньому одна секція батареї віддає 180 Вт. 1360/180 = 7,55 секцій для приміщення. Рекомендуємо округляти в бік збільшення. Разом вам знадобиться 8 секцій радіатора.

Для старого житлового фонду: Розрахунок береться з показника 100 Вт на 1 м.кв.

Що враховувати ще?

Стандартні формули актуальні для прорахунку тепловіддачі радіаторів в умовах помірного клімату із середнім рівнем утеплення стін. Для отримання більш точних результатів варто брати до уваги такі параметри:

  • Якщо кімната кутова, то отриманий результат рекомендується помножити на 1,3.
  • Додати до отриманого значення коефіцієнт кліматичної зони. Україна цілком знаходиться в помірній кліматичній зоні, але для північних регіонів рекомендується використовувати коефіцієнт 1,3-1,6.
  • Умовно за кожне додаткове вікно слід додавати 100 Вт, а двері - 200 Вт.
  • Для приватних будинків використовують коефіцієнт 1,5, щоб компенсувати втрати тепла від холодних підвальних приміщень та горища.

Використовуючи наш калькулятор розрахунку кількості секцій радіаторів опалення , ви зможете швидко визначити потрібну конфігурацію. Для докладної консультації і грамотного підбору опалювального обладнання звертайтеся до фахівців.