Рушникосушарка - яка краще та як правильно обрати?

06/09/2020
Рушникосушарка - яка краще та як правильно обрати?

Полотенцесушитель: секрети правильного вибору

Ванна - це місце має не тільки гігієнічний призначення. Тут відпочивають, усамітнюються, заряджаються енергією. Саме тому до дизайну кожної деталі цієї найчастіше невеликої кімнати висуваються особливі вимоги. Тут немає неважливих дрібниць, тому, дійшовши до установки полотенцесушителя , або, як іноді його ласкаво називають, «полотенчика», люди губляться у великому розмаїтті його моделей.

З чим же пов'язане таке розмаїття, по суті, утилітарної речі? В першу чергу з тим, що значно зросли вимоги до його зовнішнього вигляду. Цей попит породив появу в тому числі і дизайнерських моделей .

У другу чергу, розширилося коло завдань, що вирішуються полотенцесушителем. У наш час на ньому не тільки сушать рушники, а й використовують його як опалювальний прилад.У зв'язку з чим став важливим питання енергоефективності приладу. З цими та іншими питаннями спробуємо розібратися по порядку.

Електричний або водяний?


Електричний : Розглянемо спочатку рушникосушки, що нагріваються електрикою. В цьому класі можливі два варіанти конструкції: з «сухим» і «мокрим» Теном . У ролі «сухого» нагрівального елементу зазвичай виступає електричний кабель з високим питомим опором. Це забезпечує, з одного боку, невисоку вартість і масу, з іншого боку - низьку питому потужність.

Едектрична рушникосушка - механізм роботи

В «Рушничок» з «мокрим» нагрівальним елементом конструкція схожа на звичайний масляний електрокалорифер. Перенесення тепла відбувається від трубчастого Тена, зі спіраллю всередині, до рідини, якою заправлений обігрівач. При такому способі передачі тепла питома потужність обігрівача стає на порядок вище. По суті, це вже «справжній» обігрівач, виготовлений у формі рушникосушки і у виконанні електричної частини для вологих приміщень.

переваги:

 • широкий діапазон потужностей в досить скромних габаритах;
 • зручність вбудовування та підключення. Провести додатковий провід та облаштувати розетку простіше, ніж змінити розводку трубопроводів (в зв'язку з металевим корпусом приладу дуже бажано заземлення);
 • постійна готовність до роботи, а не тільки в опалювальний сезон;
 • вищий і прогнозований ресурс (в порівнянні з водяними, виготовленими зі звичайної вуглецевої сталі).

недоліки:

 • додаткові витрати на споживану електроенергію. Причому в разі використання його як опалювального приладу - досить істотні;
 • зміна проводки в уже обробленою ванній кімнаті буде проблематично;
 • як у будь-якого електроприладу, існує ризик ураження електричним струмом.

Водяний: Тепер розглянемо конструкцію водяного полотенцесушителя. Як правило, вони однакові: це одна або кілька труб, об'єднаних впускним і випускним колектором, і пара штуцерів. Іноді в конструкції може бути присутнім зливна пробка або кран Маєвського. Велика частина нюансів водяного «полотенчика» знаходиться в області матеріалів, з яких він виготовляється. Зазвичай варіантів три:

 • недорога і тому широко поширена вуглецева сталь;
 • дорожча нержавіюча сталь;
 • кольоровий метал (зазвичай латунь).

Перший варіант - найдешевший . Але, як то кажуть: "Дешева рибка - погана юшка». Іноді недобросовісні продавці наголошують на тому, що за радянських часів практично всі рушникосушки виготовлялися зі звичайної водогазопровідною труби діаметром 11/4 дюйма. Але при цьому забувають, що у такий труби товщина стінки складає мінімум 2,4 мм, що значно більше, ніж у сучасних моделей. Просунуті виробники, намагаючись заощадити, але продовжити термін служби таких полотенцесушителей, виконують їх з суцільнотягнутої труби і оцинковують всередині. Такий спосіб захисту має свій позитивний ефект.

Водяна рушникосушка - механізм роботи

Другий варіант - виготовлення з нержавіючої сталі , набагато краще першого. Основний нюанс тут криється в кваліфікації виробника і надійності зварних з'єднань трубопроводів з нержавіючої сталі. І, звичайно, вона не зовсім інертна до агресивних середовищ. А воду в системі централізованого опалення слід вважати саме агресивним середовищем.

Третій варіант - виготовлення рушникосушки з кольорових металів . Як правило, це різні сплави латуні. Вони мають найвищу хімічну стійкість, але відрізняються невисокою механічною міцністю і найвищою ціною.

Підсумуємо переваги водяних полотенцесушителей:

 • невисока вартість бюджетних моделей;
 • відсутність будь-яких переробок, якщо мова йде про заміну «полотенчика» у звичайній квартирі;
 • відсутність додаткових платежів;
 • найширше поле для дизайнерських вишукувань.

На жаль, недоліки у них той же є, і з'являються вони в основному при їх використанні в системі централізованого опалення:

 • невисокий ресурс бюджетних моделей;
 • прихильність до стояка централізованого опалення;
 • невисока питома потужність і неможливість її регулювання;
 • неробочий стан через відсутність опалення майже дві третини року.

Який краще?


В наш час, і за відгуками клієнтів кращі рушникосушки це електричні ! За слід. причин:

 • немає прив'язки до системи опалення
 • немає необхідності тягти гілку опалення в ванну кімнату
 • не треба вішати на гілку ГВП (на гілці ГВС більший знос)
 • легко змінюється в разі потреби
 • управління - за допомогою термостатів

Водяний можна брати тоді, коли забудовників вже виведена точка або радіатор встановлений, тоді монтаж не складний, і ефективний метод обігріву та кімнати і просушування речей. Але не більше.

Комбіновані дуже рідко використовуються, в силу своєї складності подальшої експлуатації.

 

Едектрична рушникосушка - каталог товарів Водяна рушникосушка - каталог товарів

матеріал


Чорна сталь - як правило це все європейські та дизайнерські рушникосушарки. Їх використовують тільки в закритій системі опалення або тільки в електронному вигляді.

Нержавійка - в основному це українські виробники, можна використовувати на гілці гарячого водопостачання.

Як обрати?


Вибирати водяний полотенцесушитель потрібно на етапі планування комунікацій у ванній кімнаті. Так як грамотно спланувати комунікації можна, тільки знаючи кількість, місце установки і габарити кожного приладу. Загальні рекомендації по вибору такі:

 • точно визначитеся з необхідною тепловою потужністю, чи потрібен додатковий підігрів приміщення;
 • визначте місце установки і максимальний розмір пристрою;
 • максимальну суму, яку ви згодні витратити на цю опцію ванної кімнати.

При виборі рушникосушки, що нагрівається проточною водою, дуже важливо знати, чи буде він підключений до централізованої або індивідуальної мережі опалення . Так як централізована мережа пред'являє більш високі вимоги до гідравлічної міцності і хімічної стійкості матеріалу, з якого виготовлений полотенцесушитель.

Вкрай не рекомендується в цьому випадку застосування полотенцесушителей зі звичайного «чорного» металу.

При виборі електричного полотенцесушителя - зверніть увагу на спосіб регулювання потужності, наявність термостата рушникосушки. Особливо, якщо він вам необхідний також і для обігріву приміщення. Вибирайте з того що сподобалося візуально,обов'язково преверенние бренди і не економте на тенах, так як з їх роботой ви будете стикатися щодня.

Як підключити?


Підключення рушникосушки краще доручити професіоналам. Справа в тому, що складності з підключенням може викликати тільки водяний полотенцесушитель. Для цього буде потрібно створити герметичне з'єднання з опалювальною системою. І якщо опалювальну мережу свого будинку ви зможете перевірити відразу після монтажу, то перевірка герметичності системи центрального опалення багатоквартирного будинку проводиться тільки восени, перед початком опалювального сезону.

З електричним полотенцесушителем все значно простіше. Відразу після монтажу його можна підключити в попередньо змонтовану розетку і перевірити його роботу.

Як управляти?


Велика частина сучасних водяних полотенцесушителей продається без блоку управління температурою. Кожен домовласник вибирає спосіб і точність регулювання в залежності від очікуваного комфорту. Як регулятор протоку рідини можна використовувативентиль або докупити термоголовку з термоклапаном, аналогічні встановлюються на радіатори опалення.

Для управління водяним полотенцесушителем

використовуємо осьові радіаторні крани а також крани з нижнім підключенням.

 

Крани для підключення рушникосушарки

Для керування электричними моделями

використовуєм тени для рушникосушарок.

Електричні тени для підключення рушникосушарки

Основні торгові марки


Коли ви визначитеся з типом рушникосушки і кращим дизайном, саме час відвідати на нашому сайті розділ для рушників . Там ви знайдете як недорогі дизайнерські моделі так і справжні брендові пристрої.

 1. Genesis Aqua
 2. Terma
 3. Betatherm

Ідеального рушникосушки не існує в природі. Але є моделі, які ввібрали в себе конструкторський досвід кількох поколінь інженерів, на доведення зовнішнього вигляду яких витрачено не один день роботи дизайнерського бюро. А є досить бюджетні моделі, і вони теж гарні. Кращим для вас буде той агрегат, який вирішить покладені на нього завдання і буде радувати зовнішнім виглядом не тільки в момент покупки.

Зв'яжіться з нашими менеджерами і дізнайтеся деталі про кожному продукті, щоб ваш вибір був відповідальним, продуманим і приносив тепло і затишок багато років.