Як Вибрати Внутрипідложні Конвектор (Радіатор) Опалення | Radiki.com.ua

08/15/2019

Сьогодні все більша кількість будівель проектують з урахуванням побудови габаритних прорізів для вікон. Перше враження від таких архітектурних споруд змушує думати, що вся будівля виконана зі скла. Адже висота і ширина віконних прорізів обмежується лише стелею, підлогою і стінами. Тому цілком логічним є запитання про спосіб опалення подібних будівель. У них установка стандартних опалювальних радіаторів технічно неможлива, тому для приміщень, що мають велику площу скління, застосовуються в середині підлоги радіатори вбудовані в підлогу .

Тип конвекції


  • Природна конвекція (без вентилятора)
  • Примусова конвекція (з вентилятором)

В першу чергу, треба визначити мету з якою купується прилад. Адже конвектор може бути як засобом обігріву, так і бар'єром для повітря низьких температур. Природно, для обігріву приміщення потрібне використання моделі з набагато більшою потужністю. Наступним фактором, що визначає модель конвектора, є площа будівлі і габарити віконних прорізів. Чим більше площа і вікна, тим вище повинна бути виробнича потужність у придбаного пристрою.

Природна конвекція - для відсікання холодного повітря з віконного простору, як правило використовується як додаткове джерело обігріву , або як основний в приміщеннях до 10 м.кв. Також можна використовувати і в більш великих приміщеннях, але необхідно вибирати посилені моделі конвекторів, з більшою ширинної і глибиною, де закладені нагрівальний елемент великих розмірів.

Також можна використовувати конвектор з природною конвекцією в комбінації з вертикальними радіаторами .

Якщо для вас актуальні обмеження по конвекторний довжині, без обігрівача з примусовою конвекцією не обійтися. Адже коефіцієнт корисної дії таких конвекторів перевищує стандартні прилади практично на 300%. Проте, довжина, що вважається мінімальною, перевищує 70% віконної ширини. Ще одним вирішальним фактором є показники висоти статі. Висота підлоги визначає і висоту внутрипідложні конвектора.

Примусова конвекція - даний вид конвекторів характеризується високим рівнем тепловіддачі. Завдяки примусової конвекції холодні повітряні потоки пропускаються крізь теплообмінник за допомогою вентилятора, після чого нагріте повітря виходить назовні. Використовується як основне джерело обігріву . Для великих приміщень є посилені моделі, більш габаритні. З збільшеними теплообмінниками. Також є європейські виробники, які більш ефективні вітчизняних аналогів.

Вибрати внутрипідложні радіатор не складно. Для початку визначимося з шириною, глибиною і довжиною.


Вибір ширини конвектора

  • Рекомендована ширина конвектора без вентилятора 230-300 мм
  • Рекомендована ширина конвектора з вентилятором 300-350 мм

У виробників є і менше ширина , але її не бажано використовувати, так як втрата тепловіддачі задоволена таки значна через зменшених розмірів короба. Не зовсім правильна циркуляція повітря, і малопотужні теплообмінники .

Є варіанти і більш широких конвекторів , це необхідно для збільшеної тепловіддачі, недоліком є великий габаритний розмір і звичайно ж ціна стосується систем радіатора. У даних моделях по два теплообмінника або вони збільшених розмірів. Детальніше про теплообмінники ...

Оптимальний варіант (230, 300 мм): Carrera S | Polvax Ke | Verano VK15 | конвектор КПЕ

Зменшена ширина (до 200 мм): Carrera 4S

збільшена ширина(від 300 мм): Carrera S2 | Polvax KEM | Verano VK15

Вибір висоти конвектора:


  • Рекомендована висота конвектора без вентилятора 90-120 мм
  • Рекомендована висота конвектора з вентилятором 90-120 мм

Для правильного і повноцінного обігріву холодного повітря в конвекторах з природною і примусовою конвекцією необхідно глибина від 90 мм. і вище, чим глибше тим краще. Але стандартом можливої ​​глибини є 90-120 мм.

У виробників є і менш глибокі конвектори - від 55 до 85 мм, але не бажано використовувати таку маленьку глибінь, так як буде нижча тепловіддача через не повноцінною циркуляції повітря і зменшених теплообмінників . У варіанті з примусовою конвекцією вентилятору складніше підхоплювати холодне повітря.

Оптимальний варіант (90, 120 мм): Carrera S | Polvax Ke | Verano VK15 | конвектор КПЕ

зменшенаглибина (55-85 мм): Carrera M | Polvax KE

Вибір довжини конвектора


Рекомендована довжина конвектора 70-100% віконного отвору

Рекомендована довжина конвектора без вентилятора 70-100% від довжини вікна. Менш 70% не рекомендується, так як конвектор не зможе повноцінно зробититеплову завісу і знімати запотівання вікна по всьому вікну.

Решітка для конвектора


  • алюмінієві решітки
  • дерев'яні решітки

Всі виробники пропонують своїм клієнтам решітки створені тільки з двох матеріалів, це алюміній і дерево.

Алюмінієві решітки можуть бути пофарбовані в різні кольори. Дерев'яні за стандартом йдуть світле дерево, але також можуть бути затоновані за бажанням клієнта.

Двома основними факторами при виборі внутрипідложні конвектора з примусовою конвекцією є тепловіддача і розміри приладу. Тепловіддача характеризує обсяги тепла, що передаються приміщенню за одиницю часу. Розрахувати теплопродуктивність вельми просто. Для обігріву 1 квадратного метра підлоги потрібно 100 кВт теплової потужності. Помноживши площа на 100 можна отримати загальну теплонеобхідністю приміщення.

Приклад підбору внутрипідложні конвектора без вентилятора:

Опалення приміщення площею 25 квадратних метрів вимагає 2500 кВт. Ефективний обігрів можна отримати за рахунок одного пристрою з потрібною тепловою потужністю, або за рахунок чотирьох приладів потужністю в 650-700 кВт. Буде важливим відзначити, що в одній кімнаті цілком можлива установка радіатора і конвекторів - все залежить від характеристик і взаємного розташування. Розрахувавши рівень необхідної тепловіддачі, також важливо точно визначити габарити конвектора. Обмеження по конвекторний глибині дорівнюють значенням повної глибини статі. Що стосується ширини, більш красивий візуальний ефект мають вузькі конвектори. Але вибір потрібно робити виходячи з практичних міркувань. Для великих приміщень необхідно купувати широкі в середині конвектори, в той час як маленькі кімнати можна обігрівати вузькими пристроями.

Не забувайте, що грамотний вибір якісного внутрипідложні конвектора з примусовою конвекцією забезпечить вас і вашу родину теплим житлом на багато років.