Що робити якщо тече батарея опалення?

03/10/2022

У квартирі або приватному будинку буває ситуація, коли радіатор опалення дає текти. З чим може бути пов'язана текти радіатора?

  • великий термін експлуатації радіатора
  • перепади тиску в системі опалення
  • низька якість самого радіатора, купленого за найдешевшою ціною
  • не правильний монтаж

Але все це не важливо, тому що важливо тільки одне, що робити, коли батарея потекла, як усунути це саме протікання і як вирішити проблему глобально.

Якщо потік радіатор – необхідно в першу чергу перекрити радіаторні крани подачі води в радіатор, щоб не затопити приміщення.

Фото: для радіатора з бічним підключенням

Фото: для радіатора з нижнім підключенням

Визначитись який у вас радіатор!

Потік секційний радіатор

Якщо у вас секційний радіатор, в більшості випадків, що у нього текти буде між секціями.

У такому випадку вам треба звернутися до компанії, яка вам продала цей радіатор, або до компанії, яка вам встановлювала цей радіатор, або відновити його за гарантією.

Якщо гарантія вже не поширюється, і ви хочете самотужки відремонтувати його, вам необхідно перевірити цілісність секційного радіатора. Якщо ліворуч і праворуч секції радіатора цілі, тоді вам необхідно підтягнути радіатор, радіаторним ключем або замінити ніпель і міжсекційну прокладку.

Якщо секція радіатора має тріщину, тоді вам необхідно замінити цю секцію, або скрутити її та викинути, так буде найпростіше. Тобто зменшити радіатор на одну секцію.

Відео: як відкрутити або докрутити секцію радіатора

Потік трубчастий секційний зварний радіатор

Якщо потік секційний зварний радіатор, то тут не вдасться його підкрутити, тому що такі радіатори не ремонтопридатні. Єдиний варіант його тимчасово привести до норми, це скористатися холодним зварюванням. З її допомогою ви ліквідуєте текти і радіатор зможе продовжувати працювати. Але в кінцевому рахунку, вам необхідно цей радіатор замінити, так як у найближчому майбутньому, радіатор може знову дати текти або в тому ж місці або в новому.

Потік панельний сталевий радіатор

Тут спокійна ситуація, це швидше за все нориця у металевій пластині, яка не ремонтується. Або холодне зварювання, тимчасово із наступною заміною самої батареї.