Як чистити радіатори опалення!

08/15/2019

Радіатори - це прилади, які відтворюють і дають тепло. Вони зізнаються як елемент системи опалення, особливо важливий в холодну пору року. Основний принцип цієї батареї полягає в постачанні споруди теплом. Функціонує він у такий спосіб: носій тепла йде по радіатора, сповільнюється і дає тепло в потрібне приміщення.

За радіаторами, як і за будь-якими іншими приладами, необхідно доглядати.

При використанні радіатора з чавуну є одне «але»: він вимагає час від часу фарбування. Причому фарба необхідна з есенціями особливого типу для підтримки кольору в разі температурних перепадів. Не радять фарби, що сприяють зниженню віддачі тепла. Кімната з такими типами приладів повинна бути пристойно провітрювана. А тому, хто виконує фарбування, не зайвим буде мати спеціальний захист для очей і рук. Також не рекомендується закривати прилади з допомогою екранів і зволожувачів пористого плану.

Чимало людей, що зважилися на ремонтні роботи в квартирі, найчастіше заміняють чавунні радіатори сучасними - новими і красивими. У багатьох виникає запитання: а як правильно забезпечити їм догляд? Є в цьому сенс на час гарантійного терміну?

Глобальний плюс радіаторів останніх років - відсутність необхідності фарбування і покриття різних решіток в декоративних цілях. Дизайн таких радіаторів теж ставимо в плюс, так само як і тепловіддачу, що не передбачає таких решіток. Уникайте також безпосередній близькості радіатора з будь-якими предметами меблів.

Коли потрібно встановити радіатори, необхідно пам'ятати про присутність клапанів автоматичного виду. Зайве повітря в результаті різних хімічних процесів вимагає видалення.
Які ж варіанти очищення радіаторів?

Контактний спосіб очищення: можна використовувати щітку на палиці або ганчірку для чищення важкодоступних місць. До речі, зараз часто в комплекті з виробом пакують і засіб по догляду. Якщо ви проводите вологе прибирання, то наносите мильний розчин теплої температури. Обов'язково після обробки витріть радіатор за допомогою сухої ганчірки.

Безконтактний спосіб: що при цьому використовувати? Розпилювач. Заповніть його водою або сумішшю з використанням шампуню або рідиною на основі мила для господарства. Вода повинна відмінно змити недосконалості з радіатора. Закінчивши очищення, знову ж ретельно протерти прилад сухий матерією.

Не потрібно забувати, що, коли радіатори відключаються в теплий період, обов'язково зробити пару процедур очищення. З метою профілактики або ремонту виробляємо злив води. У біметалевих радіаторах   існує ризик виникнення корозії зсередини. Як цього уникнути? Необхідно перекриття вентилів на обох підводках до приладу і відкриття відвідників повітря. Радіатор буде заповнений водяній рідиною, а надлишковий тиск завдяки розширенню тепла буде йти завдяки відводом повітря. На початку наступного сезону вентилі знову відкриваються, а відведення повітря - закривається.

Рекомендується пам'ятати, що хоча б зрідка, а краще навіть періодично під час опалювального сезону здійснювати підбурювання повітря з опалювальної системи. Правда, цієї процедури не знадобиться, якщо на радіаторах зафіксовані пристрої автоматичного плану. Важливо не упустити ще одну деталь - ковпачки повинні бути відкручені.
При процесі відведення повітря з системи опалення недозволені сірники або запальничку для підсвічування. Чи не висвітлюйте воздухоотводчики відкритим вогнем, не паліть поруч з ними. Ні в якому разі теж не зафарбовуйте отвори на відводом повітря при проведенні робіт з реставрації над системою радіатора.

Всі види радіаторів, виключаючи чавунні, потребують промиванні кожні рік або два. Необхідно провести закриття вентиля і відкриття крана Маєвського. Потім воду зливають завдяки заглушці або крану зливу. Зніміть прилад з кронштейнів, з'єднання при цьому повинні бути розібрані. Промивати краще за допомогою шланга, який розташуйте на водопровідному крані. Природно, з пристойним напором води. Не використовуйте ніякі абразиви. Пил усувається з поверхні, адже вона гальмує віддачу тепла. Вам хотілося скористатися рекомендаціями, але ви не зовсім впевнені в самостійному виконанні? Рекомендуємо ангажувати професіонала, який майстерно виконає цю технічний процес.

Як правило, крім документів з даними про цінової складової на радіатор і безпосередньо самого приладу, додається паспорт техобслуговування і інструктаж з правил догляду за виробом.

Ще рекомендують щоб уникнути забруднення, як для радіатора, так і регулюючого і повітряного клапанів, виробляти установку фільтрів на стояки подачі. Це дозволить уникнути бруду і на радіаторі, і на радіаторних клапанах . Зовні радіатор також забруднюється внаслідок пилу, а також якихось екстрених випадків: пролиття рідин, баловство дітей і домашніх тварин та інших непередбачених факторів. Безумовно, необхідна зовнішня чистка, знову ж без використання абразивних матеріалів і розчинників. Нагадуємо: очищення слід проводити за допомогою злегка вологої тканини або ганчірочки з мильним розчином.

На закінчення підсумуємо: радіатори сучасного плану досить прості в догляді і при належному відношенні вони вам прослужать відповідно до терміну своєї експлуатації.