Алюмінієвий або біметалічний радіатор, який краще?

08/15/2019
Алюмінієвий або біметалічний радіатор, який краще?

У даній стаття ми спробуємо розібратися який все таки вибрати радіатор опалення, алюмінієвий або біметалічний? Є плюси і мінуси за кожен вид опалювального приладу. Для того щоб не плутатися ми перерахуємо основні за і проти по кожному виду.

З моменту появи варіацій опалювальних елементів не згасають дискусії щодо переваг і недоліків кожного з видів. На початку з'ясуємо, що собою представляють ці радіатори.

Алюмінієвий радіатор - виготовляється методом лиття. Основний матеріал - алюміній.

Біметалічні радіатори опалення - використовують два матеріали: сталь і алюміній . Труба, по якій тече теплоносій (гаряча вода) створюється з стали, а зовнішній шар покриває трубу і пластини (ламелі), збільшуючи тим самим площу нагрівається елемента, з алюмінію.

Алюмінієві радіатори

Робочий тиск 16 атмосфер - цього цілком достатньо щоб нормально функціонувати в будь-який багатоповерхівці. Так як тиск в старих будинках знаходиться в межах 6-9 атмосфер. Якщо ж брати новобудови, то там тиск також не більше 9 атмосфер. Навіть в новобудовах більше 20 поверхів все одно, за допомогою редукторів тиск все залишається в межах допустимого. Простим підтвердженням цього є те, що забудовники встановлюють в таких будинках сталеві радіатори у коор робочий тиск 9-10 атмосфер.

Краща теплопровідність - ні для кого, ні секрет, що алюміній не має конкурентів за рівнем теплопровідності. Тому саме чисто алюмінієві радіатори вважаються найбільш ефективними, здатними обігрівати величезні площі.

Детальніше: Кращі алюмінієві радіатори | Рейтинг Алюмінійових радіаторів | Алюмінієві радіатори виробництво Україна

Біметалічні радіатори

Робочий тиск від 24 атмосфер - це основна перевага біметалевих радіаторів. Але якщо розібратися, то це перевага практично не використовується, так як робочий тиск в наших будинках 6-9 атмосфер. Можна ще сказати що бувають скачки тиску, гідроудари. Але ці перепади вони не тривалі, і у кожного алюмінієвого та сталевого радіатора є ще випробувані тиск, яке вище робочого. У алюмінієвих радіаторів це 20-24 Бар, у сталевих 13 Бар.

Якість теплоносія і корозія - якщо якомусь перевазі і варто віддати належне так це цього. Так як в біметалічному радіаторі внутрішній шар сталевий, це захищає батарею від впливу хімічних реакцій алюмінію з повітрям і неякісним теплоносієм. Додатковий шар металу більш надійно захищає від впливу зовнішніх факторів. Але хто сказав що шар стали не схильний до корозії?

Термін експлуатації - за рахунок додаткового шару сталі, термін експлуатації у біметалевих радіаторів вище, так як ризик корозії і вимивання двох шарів, алюмінію і сталі нижче. Відповідно біметалічний радіатор розрахований на більш тривалий термін експлуатації ніж алюмінієва батарея . На ряду з цим перевагою варто недолік. За рахунок доп. шару стали у біметалевих радіаторів звужений діаметр проходу . Даний радіатор більш схильний до засмічення і забитих каналів в будь-яких секціях, з неякісне носія в наших централізованих системах.

Висновки

І все ж клієнт хоче отримати більш точну відповідь, що вибрати? Алюміній або Біметал? Так ось точної відповіді немає, з тієї причини, що один і другий радіатор олічной! Радіатори витримують тиск не менше 16 Бар, чого цілком достатньо, для високо поверхових будинків.

Наша рекомендація:

Алюмінієвий радіатор - варто вибирати в високо поверхові будинки нової споруди , а також в приватні будинки, котеджі , і системи з автономним (індивідуальним) опаленням . Так як як з тиском вони впораються на відмінно, а тепловіддачі віддають все таки трохи більше ніж Біметал.

 

Біметалічний радіатор - варто вибрати обов'язково в поверхові будинки старої споруди , з централізованим опаленням. Так як там системи сучасної захисту і гасіння гідроударів практично не використовуються, в зв'язку з чим можуть бути скачки тиску. Від чого радіатор може вийти з ладу. І також даний радіатор повинен все таки служити на 10-30% довше за часом, хоча підтверджених тестів жтом немає.