Сьогоднішній ринок сантехнічного обладнання, а саме радіаторної арматури для підключення радіаторів дуже широкий. Радіатори опалення опалення можна підключити за допомогою кульових радіаторних кранів, регулювальних і термостатичних кранів, а також навіть за допомогою запірних клапанів. У всьому цьому ми спробуємо розібратися в цій статті, з прикладами і поясненнями.
Підключення радіатора кульовими радіаторними кранами
Найнадійніший, не гарний, простий і дешевий спосіб підключити радіатор до системи опалення. Його простота полягає в тому, що радіаторний кульовий кран має американку, за допомогою якої відбувається приєднання труби на подаючий і зворотний контур з опалювальним приладом.
Це з'єднання має тільки два положення: відкритий кран і закритий кран, тобто є подача теплоносія в батарею чи ні.
Використовується в економ ремонтах, а також в старих будинках і квартирах, де оновлюються батареї і у кого уентралізованние стояки. У таких домах немає сенсу ставити термостатичні крани з терморегуляторами, так як в квартирах немає індивідуальних лічильників на опалення.Якщо ж ви все таки хочете регулювати подачу теплоносія в батарею, наприклад в процентному співвідношенні на половину відкрити клапан або прикрутити радіаторний кран на половину, щоб не так було жарко. Тоді вам необхідно використовувати радіаторний кран регулювальний.
Більш просунуте рішення для підключення радіаторів з боковим підключенням в порівнянні з кульовими радіаторними кранами . Відмінність полягає в тому, що дані крани мають вентильний тип, що дозволяє їх перекривати частково , а це вже якась ніяка регулювання подачі кількості води в батарею, як наслідок ручне регулювання температури в приміщенні . Перевага в дешевизні даних кранів а також в можливості впливати на температуру в приміщенні. Ну і звичайно ж можна повністю відкривати і закривати подачу в радіатор.
Ну а якщо вам і цього мало, тоді вам необхідний найоптимальніший варіант - це підключення за допомогою радіаторного термостатичного клапана і терморегулятора .Дивитися каталог регулюють радіаторних кранів .
Оптимальне рішення для підключення радіаторів з боковоим підведенням труб. Найголовніша перевага даного способу полягає в тому, що ви можете налаштувати автоматичне регулювання температури в приміщенні.
Ви купуєте термостатичний клапан для радіатора на що подає потік теплоносія, запірний клапан на зворотний потік і найголовніше це термоголовку для радіатора . Тоді у вас повний комплект для підключення , за допомогою термоголовки ви виставляєте потрібне значення від 1 до 5, яке відповідає за температуру в приміщенні. І у вашій кімнаті автоматичне керування температурою.
У разі перевищення необхідної температури, терморегулятор перекриває подачу води в радіатор, в разі температури меншою ніж задано на регуляторі, клапан відкривається повністю і батарея починає працювати на повну потужність.
Даний метод дуже ефективний в квартирах де встановлено Індивідуальні лічильник опалення. Ви не опалюєте квартиру коли вас немає вдома ,тоесть забезпечуєте енергоефективність всій країні і своєму гаманцю в тому числі!
Обов'язкова умова при підключенні радіатор з нижнім підключенням . Сучасний метод підключення батареї опалення, використовується в приватних будинках і новобудовах. Як правило це сталеві панельні радіатори , трубчасті і декоративні батареї.
Суть полягає в тому, щоб мінімізувати видимість підключення радіатора, для втілення дизайнерських рішень в квартирі. Підключення знизу радіатора, його практично не видно, і в сам радіатор зверху, при бажанні можна встановити терморегулятор.
Даний метод схожий з вище описаним, підключення за допомогою термостатичного клапан, але тільки знизу. Це найпоширеніший вид підключення радіаторів в наш час .
Радіаторний осьової кран використовують в тому випадку коли немає можливості або бажання використовувати стандартний термостатичний клапан. Так як терморегулятор повинен дивитися в кімнату а не вгору, не всіх клієнтів це влаштовує. Наприклад: термоголовка підпирає тюль або штори, клієнт не хоче за неї чіплятися і так далі. Можна звичайно почепити її вгору, що в принципі і роблять монтажники, але за паспортом це не зовсім правильно. Тому і використовують осьові клапани.