Який тип клапана вибрати для підключення радіатора опалення?

10/01/2019

Сьогоднішній ринок сантехнічного обладнання, а саме радіаторної арматури для підключення радіаторів дуже широкий. Радіатори опалення опалення можна підключити за допомогою кульових радіаторних кранів, регулювальних і термостатичних кранів, а також навіть за допомогою запірних клапанів. У всьому цьому ми спробуємо розібратися в цій статті, з прикладами і поясненнями.

Підключення радіатора кульовими радіаторними кранами


Найнадійніший, не гарний, простий і дешевий спосіб підключити радіатор до системи опалення. Його простота полягає в тому, що радіаторний кульовий кран має американку, за допомогою якої відбувається приєднання труби на подаючий і зворотний контур з опалювальним приладом.

Це з'єднання має тільки два положення: відкритий кран і закритий кран, тобто є подача теплоносія в батарею чи ні.

Використовується в економ ремонтах, а також в старих будинках і квартирах, де оновлюються батареї і у кого уентралізованние стояки. У таких домах немає сенсу ставити термостатичні крани з терморегуляторами, так як в квартирах немає індивідуальних лічильників на опалення.Якщо ж ви все таки хочете регулювати подачу теплоносія в батарею, наприклад в процентному співвідношенні на половину відкрити клапан або прикрутити радіаторний кран на половину, щоб не так було жарко. Тоді вам необхідно використовувати радіаторний кран регулювальний.

Підключення радіатора регулювальним радіаторним краном


Більш просунуте рішення для підключення радіаторів з боковим підключенням в порівнянні з кульовими радіаторними кранами . Відмінність полягає в тому, що дані крани мають вентильний тип, що дозволяє їх перекривати частково , а це вже якась ніяка регулювання подачі кількості води в батарею, як наслідок ручне регулювання температури в приміщенні . Перевага в дешевизні даних кранів а також в можливості впливати на температуру в приміщенні. Ну і звичайно ж можна повністю відкривати і закривати подачу в радіатор.

Ну а якщо вам і цього мало, тоді вам необхідний найоптимальніший варіант - це підключення за допомогою радіаторного термостатичного клапана і терморегулятора .Дивитися каталог регулюють радіаторних кранів .

Підключення за допомогою термостатичного і запірного крана


Оптимальне рішення для підключення радіаторів з боковоим підведенням труб. Найголовніша перевага даного способу полягає в тому, що ви можете налаштувати автоматичне регулювання температури в приміщенні.

Ви купуєте термостатичний клапан для радіатора на що подає потік теплоносія, запірний клапан на зворотний потік і найголовніше це термоголовку для радіатора . Тоді у вас повний комплект для підключення , за допомогою термоголовки ви виставляєте потрібне значення від 1 до 5, яке відповідає за температуру в приміщенні. І у вашій кімнаті автоматичне керування температурою.

У разі перевищення необхідної температури, терморегулятор перекриває подачу води в радіатор, в разі температури меншою ніж задано на регуляторі, клапан відкривається повністю і батарея починає працювати на повну потужність.

Даний метод дуже ефективний в квартирах де встановлено Індивідуальні лічильник опалення. Ви не опалюєте квартиру коли вас немає вдома ,тоесть забезпечуєте енергоефективність всій країні і своєму гаманцю в тому числі!

Підключення за допомогою вузла нижнього підключення


Обов'язкова умова при підключенні радіатор з нижнім підключенням . Сучасний метод підключення батареї опалення, використовується в приватних будинках і новобудовах. Як правило це сталеві панельні радіатори , трубчасті і декоративні батареї.

Суть полягає в тому, щоб мінімізувати видимість підключення радіатора, для втілення дизайнерських рішень в квартирі. Підключення знизу радіатора, його практично не видно, і в сам радіатор зверху, при бажанні можна встановити терморегулятор.

Даний метод схожий з вище описаним, підключення за допомогою термостатичного клапан, але тільки знизу. Це найпоширеніший вид підключення радіаторів в наш час .

Підключення за допомогою прямих кранів


Підключення за допомогою кутових кранів

Підключення за допомогою осьового крана

Радіаторний осьової кран використовують в тому випадку коли немає можливості або бажання використовувати стандартний термостатичний клапан. Так як терморегулятор повинен дивитися в кімнату а не вгору, не всіх клієнтів це влаштовує. Наприклад: термоголовка підпирає тюль або штори, клієнт не хоче за неї чіплятися і так далі. Можна звичайно почепити її вгору, що в принципі і роблять монтажники, але за паспортом це не зовсім правильно. Тому і використовують осьові клапани.