Розрахунок радіаторів опалення (потужність, розмір, тепловіддача)

05/11/2020
Розрахунок радіаторів опалення (потужність, розмір, тепловіддача)

Ми розповімо як підібрати потужність і розміри радіатора опалення для своєї квартири в цілому, і для кожної конкретної кімнати (приміщення).

Розрахунок потужності радіатора

Основні значення які необхідно нам мати, це квадратура приміщення. Правильно вважати потужність на кожну окрему кімнату, в слідстві чого ми як результат отримаємо підсумкову цифру по квартирі або житловому будинку, офісу та ін.

Основний параметр який стоїть враховує при розрахунку потужності - це площа приміщення.

Можна звичайно сказати, що є ще й інші параметри, такі як утеплення, товщина стін, кількість віконним прорізів, але ми їх не буде враховувати, так як у нас не наукову доповідь. Ми візьмемо ці обстоятелства за замовчуванням, згідно стандартів. А стандарт полягає в тому, що необхідна потужність на 1 м.кв. це 100 Вт.

На 1 м.кв. приміщення - необхідно 100 Вт потужності опалювального приладу.

Коли ви знаєте яка потужність радіатора вам необхідна, наприклад уявімо що у вас кімната 17 м.кв. - це 1700 Вт. Далі нам необхідно підібрати конкретний радіатор, визначених розмірів. Але радіатори мають широкий асортимент за розмірами, високі, низькі, вузькі і довгі. Який же нам вибрати?

Ми повинні знати габарити (розміри) ніші під батарею опалення. Це ширина і висота підвіконня або віконного отвору.

Наприклад в нашій кімнаті 17 м.кв. вікно 1500 по довжині, зі стандартною висотою підвіконня 800 мм. Відповідно ми розуміємо, що нам потрібен радіатор в межах 1500 по довжині і до 500 мм. по висоті, так як ще необхідні зазори знизу і зверху для правильної циркуляції повітря. Детальніше про установку радіаторів в нашій статті .

Вибираємо вид радіатора! Детальніше про види радіатора ...

Наприклад ми вирішили купити сталевий радіатор в нашу кімнату. Для цього ми заходимо в розділ сталеві радіатори і починаємо фільтрувати необхідні розмір.

Ми знаємо що нам необхідний радіатор з тепловіддачею 1700 Вт, висотою 500 мм. довжиною 1400 мм., а так само знаємо що у нас труби з підлоги, відповідно радіатор з нижнім підключенням. Починаємо вибирати ...

Підбір радіатора по потужності на сайті

  • Висота: 500 мм.
  • Довжина: 1400 мм.
  • Підключення: Нижня
  • Тепловіддача: Ставимо діапазон 1600 - 1800

Далі ви вибираєте вподобаний радіатор, заходите в нього і відразу бачите який розмір і яка тепловіддача у даній моделі.

Характеристики підібранного радіатора, потужність та габарити

Ось ми отримали радіатор який нам підходить, і відразу бачимо його параметри і ціну.

Звичайно можна спробувати змінити габарити радіатора, наприклад зробити більш низький Висота 300 м., Але це треба ніж те компенсувати, наприклад типом радіатора, виьрать не 21 тип, а 22. Ось таким чином за допомогою нашого сайту ви можете підбирати потрібні радіатори опалення по розмірами і потужності.