Які радіатори опалення краще для квартири і приватного будинку

01/19/2021
Які радіатори опалення краще для квартири і приватного будинку

Кожен власник квартири, старої або нової, коли починає ремонт, підходить до питання опалення. І задається питанням, який радіатор опалення краще для нього, для його будинку, або конкретного опмещенія. Для того щоб розібратися давайте перерахуємо які радіатори взагалі бувають?

  1. Які радіатори опалення бувають
  2. Які радіатори краще для приватного будинку
  3. Які радіатори краще для квартири

enlightened Радіатори опалення бувають (види)


Тут ми коротко розглянемо основні види опалювальних радіаторів, які використовуються в квартирах і приватних будинках.

Секційні радіатори (алюміній, біметал)
Панельні радіатори (сталеві)
Дизайнерські радіатори
Трубчасті радіатори (сталеві)
Вертикальні радіатори (сталеві, алюмінієві, біметалеві)
Вбудовані в підлогу радіатори

Секційні радіатори

Алюмінієві і біметалічні повністю складаються з алюмінію і частково металу. Алюміній є найефективнішим теплопровідності матеріалом, тому ці радіатори одні з найбільш поширених на ринку України. Щодо дешева ціна, Хорошоя теплоефективність і приємний зовнішній вигляд, зробили його таким популярним

Біметалічні радіатори: Аналог алюмінієвих батареях, тільки додатково ще всередині покритий шаром металу. Для того щоб бути більш міцним, надійним і витримувати високий тиск. Вважається найкращим вибором для квартир в старих високо поверхових будинках.

Панельні радіатори

Як правило сталеві радіатори, розмірний ряд йде від 400 мм до 3000 мм. з різною висотою від 200 мм. до 2000 мм. Дуже добре підходять для приватних будинків. Також за замовчуванням устнавліваются забудовниками в новобудовах.

Дизайнерські радіатори

У поняття дизайнерські радіатори входять різні типи як за матеріалом, так і за видом. Це все радіатори з елементом нестандарта, декору, які можуть доповнити будь-який інтер'єр своїм дизайном. Як правило сюди відносяться трубчасті радіатори, а також сталеві батареї нестандартної форми.

Трубчасті радіатори

Це суміш декоративних і сталевих радіаторів, масово використовуються в квартирах з продуманих дизайном, так як здатні прикрасити будь-яку стіну. Не тільки обігріти приміщення, але і виступити в якості доповнення до дизайнерської концепції.

Вертикальні радіатори

Будь-які моделі можуть бути вертикальними, тобто високими радіаторами. Такі як дизайнерські, стандартні, сталеві і панельні, а також дуже поширені трубчасті. Використовуються з низькими підвіконнями, або поруч з вікнами від підлоги, де немає можливості або жеданіе встановити низькі радіатори або вбудовані в підлогу. Тоді поруч з вікном яка ставить вертикальний, але тут треба бути обережним, так як важливо правильно порахувати, щоб не було взимку холодно.

Вбудовані в підлогу радіатори

Краще рішення в кімнатах з вікнами від підлоги. Радіатор монтується в стяжку підлоги і накривається декоративними гратами. Одне з найдорожчих рішень обігріву, але і самих еффектівни' і не займають простір в кімнаті. Можна сміливо назвати - приховане опалення.


Алюмінієвий чи біметалічний - який радіатор кращий

enlightened Які радіатори опалення краще для приватного будинку


З огляду на наш досвід продажів і установки радіаторів опалення в приватний сектор будівництва, ми прийшли до висновку що кращі батареї опалення для приватного будинку це:

  • сталевий панельний радіатор
  • трубчасті радіатори
  • дизайнерські радіатори.

Що не рекомендуємо використовувати. Або чому алюмінієві або біметалічні радіатори не бажано.

1 причина: Мідний теплообмінник у котлів і матеріал мідь у радіаторів.

Ми повинні розуміти що в приватному будинку джерелом опалення є в більшій масі газовий котел. Це можуть бути одноконтурні та двоконтурні котли, конденсаційні котли, та інші. У цих моделей використовуються мідні теплообмінники. Як кажуть фізичні закони, мідний теплообмінник не дуже добре реагує на мідь в системі проходження теплоносія , тобто є ризик що котел раніше виремені вийде з ладу, або алюмінієвий радіатор завчасно почне протікати. Тобто не бажано використовувати в приватному будівництві алюмінієві і біметалічні секційні радіатори . Біметалічні хоч і покривають алюміній сталевим шаром, але все одно з дією часу, сталевий шар вимивається і через кілька років, в певних місцях буде знову ж таки, алюміній.

2. причина: Бокове підключення

Самий явний, візуальний недолік це підключення тільки з боку у секційних радіаторів. Коли бокове підключення, то труби як правило виідни не озброєним оком, що не дозволяє зробити якісний і дизайнерський ремонт в кімнатах.

Бокове підключення використовувалося раніше, так як старі розводки Сисетми опалення, як правило були одне трубними. Тобто теплоносій заходив в батареї, виходив і йшов далі в наступний радіатор. Така система і зараз використовується, але рідко.

3. причина: Низький тиск в приватному будинку

Тиск в системі опалення приватного будинку, як правило 3 Бар, але не більше 6 Бар. Це означає що немає сенсу переплачувати наприклад за біметалічні радіатори, які витримують тиск 24 Бар або 16 Бар алюмінієві.

Що рекомендуємо використовувати. Сталеві панельні, трубчасті і дизайнерські радіатори

1. причина: Тиск

Сталеві, трубчасті і декоративні радіатори мають робочий тиск 6-10 атмомфер, цього цілком достатньо для чесного будинку, тому клієнт може вибирати від простих панельних радіаторів до декоративних, витончених, які підкреслять новий, гарний і продуманий ремонт в будинку. Останнім часом великою популярністю користуються сталеві трубчасті радіатори, які поєднують в собі ефективність і прекрасний зовнішній вигляд.

2 причина. можливість вибрати нижнє підключення

Всі сталеві радіатори мають можливість вибрати підключення знизу з підлоги. Це зручна, сучасна і ефективна система розводки опалення по будинку. Труби прокладені в підлозі, і підходять до радіатора знизу. Це з'єднання практично не помітно в кімнаті.

3. Ціна

В даному випадку ціна як плюч, так і мінус. Так як наприклад сталеві радіатори є виробники, які дешевше в перерахунку ніж алюмінієві і сталеві радіатори. А якщо розглядати трубчасті радіатори або декоративні, то тоді ціна вище ніж секційні аналоги.

Каталог алюмінієвих батарей опалення

enlightened Які радіатори краще для квартири


Тут ситуація практично протилежна в порівнянні з чесного будинком. В основному в високо поверхові квартири рекомендуються секційні радіатори (алюмінієві і біметалічні) і якщо важливий дизайнерський елемент батарей, то ми рекомендуємо трубчасті сталеві радіатори та дизайнерські, тільки обов'язково з робочим тиском не менше 10 Бар.

Що не рекомендуємо використовувати. Всі радіатори опалення у яких робочий тиск менше 10 Бар

1. Причина: Тиск

У старі поверхові будинки, новобудови можна використовувати всі батареї опалення у яких робоче тиск не менше 10 Бар. Так як за нормами, тиск в високоетажкі 6 Бар, бувають скачки тиску, при запуску опалення, при випробуваннях. Тоді тиск може доходити до 10 атмосфер.

Які радіатори мають тиск менше 10 Бар? Це тільки дизайнерські й декоративні батареї, які можуть мати 6 Бар. Їх насправді не так і багато, але на це обов'язково слід звертати увагу.

Що рекомендуємо використовувати: Все що з робочим тиском понад 10 Бар.

Тут слід розділити на три частини.

  • Які радіатори опалення краще для квартири в старому будинку
  • Які радіатори опалення краще для квартири в новому будинку
  • Які радіатори опалення краще для квартири з індивідуальним опаленням

У старих будинках , де опалення йде по стояку, і обов'язково використовується бокове підключення. Тут в 90% використовуються секційні батареї опалення. Ми віддаємо перевагу біметалічним , так як вони більш пріспособлеми до старих систем, витримують більший тиск. Але також можна і алюмінієві радіатори, які витримують 16 Бар.

У новобудовах використовуються сучасні системи балансування, використовується променева розводка. Розводка труб йде по підлозі, тому вибирайте радіатори з нижнім підключенням, або бічним нижнім (сідлоподібним) зі стіни. Обов'язково робочий тиск має бути не менше 10 Бар.

У будинках з індивідуальним опалення м, де використовується особистий газовий котел, ми рекомендуємо все перераховані батареї з розділу кращі радіатори для приватного будинку .

Підсумки:

Тому відповідаючи на питання, які батареї для опалення краще? Ви повинні знати для квартири або приватного будинку, і зіставити плюси і мінуси кожного варіанту.