Варіанти підключення радіаторів опалення

08/15/2019

Існує кілька способів підключення радіаторів в системах опалення. Їх ми і розглянемо в даній статті.

Для того щоб вибрати схему підключення, тут важливі багато факторів. Приватний це будинок або квартира, централізоване опалення або автономне, сталеві панельні радіатори або секційні, розводка труб, матеріал, з підлоги або зі стіни підключення і так далі. Спробуємо трохи розібратися.

Бокове підключення батарей опалення


Подача і зворотний трубопровід знаходяться на одній секції приладу, що забезпечує однакове нагрівання всіх секцій кожного радіатора. По трубі подачі, розташованої вгорі, просувається вода і йде охолоджена рідина по відвідної труби, розташованої внизу.

Такий метод здебільшого використовується в багатоповерхових будівлях з розводкою по вертикалі. При такому способі стояки пробиваються крізь всі поверхи, спускаючись зверху вниз. Радіатори підключаються на кожному поверсі. Система обігріву може бути двухтрубная (з двома стояками поруч) і однотрубна (з одним стояком). Даний спосіб підключення характеризується не дуже великою втратою тепла (5-10%), непоганий продуктивністю і мінімальними витратами труб при підключенні.

Нижня підключення батарей опалення


Ще одним видом є нижнє підключення . Як правило використовується для сталевих панельних радіаторів, а також дизайнерських (трубчастих). Суть в тому, що труби підключення виходять з підлоги . В даний момент найпоширеніший вид підключення, через те, що самого підключення практично не видно, так як воно під радіатором.

Використовуються вузли нижнього підключення різних модифікацій .

Діагональне підключення батарей опалення


Одним з різновидів є діагональне підключення . Підведення в такому випадку знаходиться зверху, а відводить труба - знизу, але з різних сторін. Теоретично вважається, що це найоптимальніша схема під'єднання опалювальних приладів, оскільки розрахункові теплові втрати не перевищують 2-5%. Нагріта вода рівно розподіляється по кожній секції, забезпечуючи максимальну віддачу тепла. У цьому варіанті застосовуються заглушки і кран Маєвського.

Зрідка зустрічається і інша картина - знизу подача, а зверху обратка, хоча при такому розкладі тепловтрати досягають 20-25%. В окремих випадках така схема функціонує задовільно і вся поверхня батареї прогрівається більш-менш нормально.

Пряме підключення радіаторів


Пряме підключення радіаторів використовується в двох випадках:

при бічному підключенні - це коли радіатор з боковим підключенням і тоді якщо використовувати прямі радіаторні крани , то вони будуть йти вздовж стіни, і труба соотвественно. Таке використовується в старих будинках і в старому житловому фонді, де стояковий система опалення.

при нижньому підключенні - це коли радіатор з нижнім підключенням і тоді якщо використовувати прямі крани, то підключення буде прямо з підлоги. Використовується в новобудовах і нових квартирах.

Кутове підключення радіаторів


Кутове підключення радіаторів використовується в двох випадках:

при бічному підключенні - це коли радіатор з боковим підключенням і тоді якщо використовувати кутові крани для підключення радіатора , то вони будуть заходити в стіну, тобто труба виходить із стіни і з'єднується за допомогою кранів з батареєю. Таке використовується в нових будинках і в старому житловому фонді коли робиться капітальний ремонт і клієнти ховають труби в стінах. Великий плюс такої системи сто не видно труб опалення в інтер'єрі .

при нижньому підключенні - це коли радіатор з нижнім підключенням і тоді якщо використовувати кутові крани, то підключення буде знизу зі стіни. Використовується в новобудовах і нових квартирах.

Підключення при однотрубної системі опалення


текст

[1-trubnaya]

Підключення при двотрубної системі опалення


текст